Bank BPH S.A. w programie Rodzina na swoim
1 lutego 1989 roku Bank Przemysłowo-Handlowy został wyodrębniony ze struktur Narodowego Banku Polskiego. Dwa lata później został przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.
31 grudnia 2001 roku nastąpiło połączenie Banku Przemysłowo- Handlowego S.A. i Powszechnego Banku Kredytowego S.A. w Warszawie i powstał Bank Przemysłowo-Handlowy PBK S.A.W lipcu 2004 dokonano zmiany nazwy na Bank BPH S.A.
W listopadzie 2005 roku bank dołączył do Grupy UniCredit. Dwa lata później, w listopadzie nastąpił podział Banku PBH w wyniku, którego większa część została włączona do Banku Pekao S.A. W czerwcu 2008 roku GE Money nabył większościowy pakiet akcji Banku PBH od Grupy UniCredit. 31 grudnia 2009 roku nastąpiło połączenie Banku BPH z GE Money Bank.
Bank BPH S.A. jest ogólnopolskim bankiem uniwersalnym z siedzibą w Krakowie. Biuro centrali znajduje się w Warszawie, natomiast główne centrum operacyjne mieści się w Gdańsku i Krakowie.
Liczba ogólnopolskich oddziałów Banku BPH wynosi obecnie 325, placówek partnerskich 159 a liczba Agentów Uniwersalnych Banku – 70. Klienci mogą korzystać z ponad 2500 bezpłatnych bankomatów własnych oraz z sieci Euronet.
W Banku Przemysłowo Handlowym spośród bogatej oferty produktów finansowych, małżeństwa lub osoby wychowujące samotnie przynajmniej jedno dziecko do lat 25 mogą skorzystać z preferencyjnego kredytu z dopłatą Skarbu Państwa. W ramach Programu Rodzina na swoim BPH oferuje preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą rządową.
Bank BPH S.A. finansuje do 80% wartości inwestycji, tym samym wymaga wkładu własnego od kredytobiorcy w wysokości 20%. Maksymalny przewidziany okres kredytowania inwestycji to 40 lat. W tym czasie państwo dopłaca przez pierwsze 8 lat 50% odsetek od udzielonego kredytu przez bank. Kredyt udzielany jest w polskiej walucie. Spłata kredytu w ramach programu Rodzina na swoim może nastąpić w równych ratach lub malejących.
Plusem oferty Banku Przemysłowo Handlowego jest niewątpliwie zawężenie do minimum dodatkowych kosztów, jakie pokrywa kredytobiorca.