BGŻ SA w programie Rodzina na swoim
Historię Banku Gospodarki Żywnościowej należy powiązać z rokiem 1919 i powstaniem Polskiego Banku Rolnego, który dwukrotnie zmieniał nazwę na Państwowy Bank Rolny a później na Ban Rolny. Bank Gospodarki Żywnościowej powstał w 1975 roku w wyniku połączenia Banku Rolnego i Centralnego Związku Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych.
W 1994 roku bank został przekształcony w spółkę akcyjną. Minister Finansów nadał statut BGŻ S.A. i powołał pierwszy zarząd i radę nadzorczą. Bank BGŻ rozpoczął współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Powstało biuro maklerskie, a kilka lat później system bankowość elektronicznej. Do 2004 roku głównym właścicielem był Skarb Państwa a pozostała część należała do bankowości spółdzielczej. Na początku 2008 roku Rabobank przejął kontrolę nad BGŻ mając 59,35 % udziałów.
Bank Gospodarki Żywnościowej posiada 300 oddziałów i ponad 5100 bankomatów.
Kredyt w ramach Programu Rodzina na swoim w BGŻ odznacza się atrakcyjnymi warunkami. Kredyt udzielany jest do 100% wartości inwestycji. Przez pierwsze 8 lat spłaty kredytu, 50% dopłaca Państwo do odsetek. Okres kredytowania do 40 lat. Przy badaniu zdolności kredytowej bank dopuszcza również dochody zagraniczne. Do 29 miesięcy jest możliwa karencja w spłacie kredytu. Do 40 % kwoty kredytu rozliczyć można bez przedstawiania faktur. Kredyt udzielany jest w polskiej walucie. Minimalna kwota, o jaką może ubiegać się kredytobiorca to 20.000 zł.
Oprocentowanie kredytu ustalane jest według zmiennej stopy oprocentowania ustalanej, jako suma stopy referencyjnej 6M WIBOR i marży banku. Wysokość marży uzależniona jest od kwoty kredytu i wysokości wkładu własnego.
Za przyznanie kredytu w zależności od kwoty pobierana jest prowizja od 2 – 4% Kredyt jest wypłacany przed uprawomocnieniem się wpisu do hipoteki.